8. Sınıf Bursluluk Sınavı Soruları 2022

8. sınıf bursluluk sınavı soruları 2022, 8.sınıf bursluluk sınavı soruları çöz. 8.sınıf İOKBS 2022 PDF indir. MEB İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumu Bursluluk Sınavı olan İOKBS’ye girecek olan 8. sınıf öğrencileri için 2022 yılında çıkmış 8. sınıf bursluluk sınavı sorularını pdf olarak paylaştık. Aşağıdan bu soruları kolayca indirip sınav sorularını çözebilirsiniz.

4 Eylül 2022 tarihinde yapılan İOKBS(İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı) soruları PDF formatında paylaşılmıştır. Sınavda 100 soru yer almaktadır. İşte 8. sınıf 2022 bursluluk sınavı soru ve cevapları…

8. Sınıf Bursluluk Sınavı Soruları ve Cevapları 2022 PDF İndir

8. sınıf bursluluk sınavı soruları 2022 pdf indir çöz

Ortaokuldan mezun olan 8.sınıf öğrencileri 8. sınıf konuları ile Milli Eğitim Bakanlığının yapacak olduğu İOKBS’ye girecekler. 8. sınıf öğrencileri yeni yerleştikleri liselere başlamadan önce MEB bursluluk sınavına girip ter dökecekler.

Milli Eğitim Bakanlığının yapmış olduğu İOKBS(İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı)’ye girecek olan 8. sınıf öğrencileri bu sınavdan başarılı oldukları takdirde her ay düzenli olarak burs ücreti alacaklar.

Bursluluk sınavını kazanmak isteyen öğrenciler için çıkmış sınav soru arşivini paylaşıyoruz. 2022 yılında yapılmış olan İOKBS meb bursluluk sınavı soruları ve cevap anahtarını pdf olarak indirip soru örneklerini inceleyiniz. Örnek bursluluk sınavı sorularını çözmeniz bu sene gireceğiniz bursluluk sınavında sizlere avantaj sağlayacak. İşte 8.sınıf bursluluk sınavı ile ilgili diğer detaylar..

8. Sınıf Bursluluk Sınavında Kaç Soru Çıkacak?

İOKBS’de 8. sınıf öğrencileri toplam 100 soruyu cevaplamaya çalışacaklar. Bu soruların derslere göre dağılımı ise şu şekilde olacak.
Türkçe dersi için 25 soru
Matematik dersi için 25 soru
Fen bilimleri dersi için 25 soru
Sosyal bilgiler dersi için 25 soru.

MEB bursluluk sınavı sorularının zorluk derecesini merak eden öğrencilerimiz için şu söyleyebiliriz; LGS’den yeni çıkan 8.sınıf öğrencileri için İOKBS soruları biraz daha kolay gelebilir. LGS’de yeni nesil soruları çözmekte zorlanan öğrenciler İOKBS’de klasik test sorularını daha rahat çözüyor. Fakat yine de zorlayıcı sorular var. Yeni nesil soruların da çıkması muhtemel.

2023 İOKBS 8. Sınıf Bursluluk Sınavı Ne Zaman?

İOKBS Bursluluk Sınavı 3 Eylül 2023 Pazar günü yapılacak. Sınav saat 10.00 da başlayacak.

8. Sınıf Bursluluk Sınavı Kazanmak İçin Kaç Puan Lazım

Öğrenciler sınava hazırlanırken bursluluk sınavı için kaç puan almak zorunda olduklarını da merak ediyor. Her yıl bursluluk sınavı taban puanları değişiklik gösterse de birbirlerine yakın aralıkta oluyor. Bu sene sınavı kazanmak isteyen 6. sınıf öğrencilerinin en az 460-470 civarında puan alması gerekiyor. Bu puan için de 6. sınıf bursluluk sınavında 100 sorudan 90-92 net çıkmanız lazım.

LGS’ye giren 8. sınıf öğrencileri için İOKBS yani bursluluk sınavı daha kolay gelmektedir. Bu nedenle 8. sınıf tataban puanlar biraz daha yüksek olabiliyor. 8.sınıf bursluluk sınavında yeni nesil sorular da yer alabiliyor. Önceki yıllarda yavaş yavaş yeni nesil sorular çıkmaya başlamıştı. Bu sene de İOKBS’de yeni nesil soru çıkacağını düşünüyoruz.

8. sınıf bursluluk sınavında başarılı olamayan bir çok öğrenci hazırlık sınıfında(eğer hazırlık sınıfında okuyorsa) bursluluk sınavında başarılı olabiliyor. Bunun nedeni 8. sınıf ile hazırlık sınıfı bursluluk sınavı soruları aynı olması.

Sitemizde 8. sınıflar için en yakın zamanda bursluluk sınavı soru çözümleri ve online testler yayınlayacağız. Sitemizdeki 8. sınıf bursluluk sınavı kategorisini takip etmeyi unutmayın.

8. Sınıf Bursluluk Sınavı Çıkmış Sorular İndir

Sınava iyi hazırlanmanız için sizlere şimdiye kadar yapılmış 8.sınıf İOKBS (İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı) yani MEB bursluluk sınavında çıkmış soruların PDF soru arşivini paylaşıyoruz. Tüm yıllar İOKBS sorularına aşağıdan ulaşabilir ve PDF olarak indirip çözebilirsiniz.

Önceki İçerik7. Sınıf Bursluluk Sınavı Soruları 2022
Sonraki İçerikBursluluk Sınavı Yeni Nesil mi 2023

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz