7. Sınıf Bursluluk Sınavı Soruları 2022

7.sınıf bursluluk soruları çöz, 7. sınıf bursluluk sınavı soruları 2022 pdf indir. Bursluluk sınavına hazırlanan ortaokul 7. sınıf öğrencilerine sınava daha iyi çalışmaları, örnek soruları görmeleri için 2022 yılı İOKBS çıkmış soruları paylaştık. 2022 bursluluk sınavı 7.sınıf soru ve cevaplarını PDF olarak indirip çözebilirsiniz.

4 Eylül 2022 tarihinde yapılan İOKBS(İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı) de 7.sınıf öğrencilerine 100 soru sorulmuştur. İşte 7. sınıf 2022 bursluluk sınavı soru ve cevap anahtarı PDF indirme linki.

2022 Bursluluk Sınavı 7. Sınıf Soruları ve Cevapları PDF İndir

2022 İOKBS bursluluk sınavı soruları pdf çöz

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından maddi durumu iyi olmayan öğrencilere burs verme amacıyla yapılan bursluluk sınavı İOKBS’ye ortaokul 5.sınıflar, 6.sınıflar, 7.sınfılar, 8.sınıflar, lise hazırlık sınıfı, 9.sınıflar, 10.sınıflar ve 11. sınıflar katılıyor. Bu sınavda başarılı olan öğrenciler mezun olana kadar burs almaya hak kazanıyor.

Bursluluk sınavı olan İOKBS’ye girecek olan 7. sınıf öğrencileri için bir önceki yılın bursluluk sınavı sorularını paylaştık. Öğrencilerimiz bursluluk sınavına hazırlanırken çıkmış bursluluk sınavı sorularını inceleyip çözmeleri ve bu şekilde girecekleri bursluluk sınavında ne tarz sorular çıkacağını görmelerini umuyoruz. Çıkmış sınav sorularına hazırlanan öğrenciler bursluluk sınavında daha başarılı oluyor.

Bursluluk sınavına girecek olan 7.sınıf öğrencileri bir önceki yılda ve daha önceki yıllarda yapılmış İOBKS’de yani MEB bursluluk sınavında çıkmış soruları PDF olarak indirip çözmesi sınavda başarılı olmalarına katkı sağlamasını bekliyoruz.

7. Sınıf Bursluluk Sınavında Kaç Soru Var?

Daha önce bursluluk sınavına giren öğrenciler soru sayısını bilse de ilk kez bursluluk sınavına girecek olan 7. sınıf öğrencileri soru sayısını bilmiyor. İOKBS de 7. sınıflara toplam 100 soru sorulmaktadır.
İOKBS’de derslere göre soru dağılımı ise şu şekilde;
Türkçe dersinden 25 soru
Matematik dersinden 25 soru
Fen bilimleri dersinden 25 soru
Sosyal bilgiler dersinden 25 soru (Ayrıca Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinden 5 soru)

2023 Yılı 7. Sınıf Bursluluk Sınavı Ne Zaman Yapılacak?

7. sınıf bursluluk sınav tarihi: 3 Eylül 2023 Pazar
Sınav saati: 10.00.

2023 Bursluluk Sınavında Hangi Konular Var?

2023 Bursluluk Sınavında 2. dönem konuları çıkacak mı?

MEB bursluluk sınavı konularını daha önce öğrencilere duyurmuştu. Her yıl tüm müfredattan sorumlu olan öğrenciler bu sene ülkemizde yaşanan ve bir çok ili etkileyen deprem nedeniyle sadece 1. dönem konularından sorumlu olacak. (Daha önce pandemi de uygulanmıştı)

7. Sınıf Bursluluk Sınavı Kazanmak İçin Kaç Puan Lazım

Öğrenciler sınava hazırlanırken bursluluk sınavı için kaç puan almak zorunda olduklarını da merak ediyor. Her yıl bursluluk sınavı taban puanları değişiklik gösterse de birbirlerine yakın aralıkta oluyor. Bu sene sınavı kazanmak isteyen 7. sınıf öğrencilerinin en az 460-470 civarında puan alması gerekiyor. Bu puan için de 7. sınıf bursluluk sınavında 100 sorudan 90-92 net çıkmanız lazım.

Sitemizde 7. sınıflar için en yakın zamanda bursluluk sınavı soru çözümleri ve online testler yayınlayacağız. Sitemizdeki 7. sınıf bursluluk sınavı kategorisini takip etmeyi unutmayın.

Çıkmış Sınav Soruları İndir 7. Sınıf Bursluluk Sınavı

Şimdiye kadar yapılmış 7.sınıf İOKBS (İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı) çıkmış soru arşivine aşağıdan ulaşabilir ve PDF olarak indirip çözebilirsiniz.

Önceki İçerik8. Sınıf Bursluluk Sınavı Soruları 2021
Sonraki İçerik8. Sınıf Bursluluk Sınavı Soruları 2022

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz