7. Sınıf Bursluluk Sınavı Soruları 2021

7.sınıf bursluluk sınavı soruları 2021 pdf indir. Bursluluk sınavına girecek olan 7. sınıf öğrencileri için 2021 yılında çıkmış bursluluk sınavı soru ve cevaplarını PDF olarak paylaştık. Aşağıdaki linkten indirip sınav sorularını çözebilirsiniz.

5 Eylül 2021 tarihinde yapılan İOKBS(İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı) de 7.sınıf öğrencilerine 100 soru sorulmuştur. İşte 7. sınıf 2021 bursluluk sınavı soru ve cevap anahtarı PDF indirme linki.

7. Sınıf Bursluluk Sınavı Soruları ve Cevapları 2021 PDF İndir

7. sınıf bursluluk sınavı soruları 2021 pdf indir çıkmış sorular çöz

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan İOKBS’ye (İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı) ortaokulda öğrenim gören 5,6,7 ve 8. sınıflar ile lisede öğrenim gören Hazırlık, 9, 10ve 11. sınıf öğrencilerinden bursluluk sınavı başvuru şartlarına uygun olan öğrenciler başvurabiliyor. Eylül ayında yapılan bursluluk sınavında belirlenen barajı geçen öğrenciler aylık burs almaya hak kazanıyor.

Bursluluk sınavına girecek olan 7.sınıf öğrencileri bir önceki yılda ve daha önceki yıllarda yapılmış İOBKS’de yani MEB bursluluk sınavında çıkmış soruları PDF olarak indirip çözmesi sınavda başarılı olmalarına olanak sağlıyor.

7. Sınıf Bursluluk Sınavında Kaç Soru Çıkıyor?

Daha önce bursluluk sınavına giren öğrenciler soru sayısını bilse de ilk kez bursluluk sınavına girecek olan 7. sınıf öğrencileri soru sayısını bilmiyor. İOKBS de 7. sınıflara toplam 100 soru sorulmaktadır.
İOKBS’de derslere göre soru dağılımı ise şu şekilde;
Türkçe dersinden 25 soru
Matematik dersinden 25 soru
Fen bilimleri dersinden 25 soru
Sosyal bilgiler dersinden 25 soru (Ayrıca Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinden 5 soru)

2023 Yılı 7. Sınıf Bursluluk Sınavı Ne Zaman?

7. sınıf bursluluk sınav tarihi: 3 Eylül 2023 Pazar
Sınav saati: 10.00.

7. Sınıf Bursluluk Sınavı Kazanmak İçin Kaç Puan Lazım

Öğrenciler sınava hazırlanırken bursluluk sınavı için kaç puan almak zorunda olduklarını da merak ediyor. Her yıl bursluluk sınavı taban puanları değişiklik gösterse de birbirlerine yakın aralıkta oluyor. Bu sene sınavı kazanmak isteyen 7. sınıf öğrencilerinin en az 460-470 civarında puan alması gerekiyor. Bu puan için de 7. sınıf bursluluk sınavında 100 sorudan 90-92 net çıkmanız lazım.

Sitemizde 7. sınıflar için en yakın zamanda bursluluk sınavı soru çözümleri ve online testler yayınlayacağız. Sitemizdeki 7. sınıf bursluluk sınavı kategorisini takip etmeyi unutmayın.

Önceki İçerik5. Sınıf Bursluluk Sınavı Soruları
Sonraki İçerik8. Sınıf Bursluluk Sınavı Soruları 2021

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz