5. Sınıf Bursluluk Sınavı Soruları

5. sınıf bursluluk sınavı soruları indir pdf. 5. sınıf bursluluk sınavı soruları çöz. İOKBS bursluluk sınavına girecek olan 5. sınıf öğrencileri için önceki yıllarda yapılmış bursluluk sınavı soru ve cevap anahtarlarını PDF olarak hem de online çözmeniz için paylaşıyoruz.

Milli Eğitim Bakanlığının ortaokul ve lisede öğrenim gören, 5, 6, 7, 8, Hazırlık, 9, 10 ve 11.sınıf öğrencileri için her yıl yapmış olduğu bursluluk sınavında öğrenciler bir önceki yılın sorularını çözerek sınava hazırlanıyor. Biz de bursluluk.org sitesi olarak 5. sınıf öğrencilerine tüm bursluluk sorularını hazırladık. Aşağıdan ister PDF olarak indirebilirsiniz isterseniz online olarak çözebilirsiniz.

Bursluluk Sınavı Soruları 5. SINIF

Bursluluk Soruları İndir PDF

Bursluluk Soruları Çöz

Bursluluk Sınavında Kaç Soru Çıkacak?

Ortaokul 5. sınıf öğrencileri ilk kez İOKBS(İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı) ye gireceği için sınav hakkında çok fazla bilgiye sahip değiller. Sınavda öğrenciler 100 soru cevaplayacaklar. İOKBS soru dağılımı ise şu şekilde;
Türkçe testi 25 sorudan, Matematik testi 25 sorudan, Fen Bilimleri testi 25 sorudan ve son olarak Sosyal Bilgiler testi 25 sorudan oluşmaktadır. Sosyal Bilgiler testinin son 5 sorusu ayrıca 5 Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi sorusu ile aynı cevapları içermektedir. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinden muaf olan öğrenciler yada isteyen tüm öğrenciler Din soruları yerine 5 sosyal bilgisi sorusunu cevaplayabilirler.

5. Sınıf Bursluluk Sınavı Ne Zaman?

2023 İOKBS bursluluk sınavı 3 Eylül 2023 Pazar günü yapılacak. Sınav saat 10.00 da başlayacak. Sınavda 100 soru olacak ve öğrencilere 120 dakika süre verilecek.

5. sınıf bursluluk sınavı soru sayısı

Bursluluk Sınavına Nasıl Çalışılır?

5. sınıf öğrencilerine bursluluk sınavına nasıl hazırlanılır, bursluluk sınavına nasıl çalışılır, bursluluk sınavı nasıl kazanılır hakkında çalışma programı hazırladık. Aşağıdaki linkten bu yazıya bir göz atabilirsiniz.

İOKBS ye hazırlanan 5. sınıf öğrencileri için, özellikle online bursluluk sınavı çözme sayfamızın çok faydalı olacağını düşünüyoruz. Online bursluluk sınavı soruları çözme sayfamızda çıkmış bursluluk sınavı sorularını çözebilir ve kolayca bursluluk sınavına çalışabilirsiniz. Online bursluluk sınavı testi çözmek, PDF soruların çıktısını alıp kağıt masrafına girmemenize hem de doğaya faydası olacağını düşünüyoruz. 5. sınıf bursluluk sınavı soruları çözmek için TIKLA >

Önceki İçerik6. Sınıf Bursluluk Sınavı Soruları 2022
Sonraki İçerik7. Sınıf Bursluluk Sınavı Soruları 2021

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz