6. Sınıf Bursluluk Sınavı Soruları 2022

Bursluluk sınavına girecek olan 6. sınıf öğrencileri için 2022 bursluluk sınavı sorularını pdf olarak paylaştık. Aşağıdaki linkten 6. sınıf 2022 bursluluk sınavı soru ve cevaplarını indirebilirsiniz.

4 Eylül 2022 Tarihinde yapılan İOKBS(İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı) soru ve cevap anahtarı A kitapçığı PDF formatında indir.

6. Sınıf Bursluluk Sınavı Soruları PDF 2022

6. Sınıf Bursluluk Sınavı Soruları 2022

6. Sınıf Bursluluk Sınavı Soru Sayısı

İOKBS de 6. sınıflara toplam 100 soru sorulmaktadır. Tüm soruların puan değerleri aynıdır. Soru dağılımı ise şu şekilde;
Türkçe 25 soru
Matematik 25 soru
Fen bilimleri 25 soru
Sosyal bilgiler 25 soru.

2023 İOKBS 6. Sınıf Bursluluk Sınavı Ne Zaman?

Bu sene MEB bursluluk sınavını 3 Eylül 2023 Pazar günü yapacak. Sınav saat 10.00 da başlayacak.

6. Sınıf Bursluluk Sınavı Kazanmak İçin Kaç Puan Lazım

Öğrenciler sınava hazırlanırken bursluluk sınavı için kaç puan almak zorunda olduklarını da merak ediyor. Her yıl bursluluk sınavı taban puanları değişiklik gösterse de birbirlerine yakın aralıkta oluyor. Bu sene sınavı kazanmak isteyen 6. sınıf öğrencilerinin en az 460-470 civarında puan alması gerekiyor. Bu puan için de 6. sınıf bursluluk sınavında 100 sorudan 90-92 net çıkmanız lazım.

Ortaokul 6. sınıf öğrencilerinin bursluluk sınavına hazırlanmalarında kolaylık sağlamak amacıyla bursluluk.org sitesi olarak geçmiş yıllarda yapılmış İOKBS yada eski adıyla PYBS bursluluk sınavı soru arşivlerini PDF olarak paylaşıyoruz.

6 Sınıf Bursluluk sınavında hangi sorular çıkar? sorusunun cevabını arayan öğrencilerimiz çıkmış bursluluk sınavı sorularını incelemeleri gerekmektedir. Her yıl yapılan İOKBS yada PYBS bursluluk sınavlarında benzer sorular çıkmaktadır. Son yıllarda matematik sorularında yavaş yavaş yeni nesil sorular çıkmaya başlasa da bir önceki yıla benzer soruların çıkacağını söyleyebiliriz. 6. sınıf bursluluk sınavı çıkmış sorular arşivine sitemizden arama yaparak ulaşabilirsiniz.

Sitemizde 6. sınıflar için en yakın zamanda bursluluk sınavı soru çözümleri ve online testler yayınlayacağız. Sitemizdeki 6. sınıf bursluluk sınavı kategorisini takip etmeyi unutmayın.

Önceki İçerik6. Sınıf Bursluluk Sınavı Soruları 2021
Sonraki İçerik5. Sınıf Bursluluk Sınavı Soruları

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz