2023 Bursluluk Sınavına Hangi Okulda Gireceğim?

3 Eylül 2023 İOKBS bursluluk sınavına hangi okulda gireceğim?

Bursluluk sınavına girecek olan 5,6,7,8,hazırlık,9,10 ve 11.sınıf öğrencileri sınava hangi okulda gireceklerini merak ediyor. Pek 2023 İOKBS sınav giriş yerleri ne zaman belli olacak? İşte detaylar…

Bildiğiniz bu sene MEB bursluluk sınavını 3 Eylül 2023 tarihinde yapacağını açıklamış ve bununla ilgili başvuruları haziran ayında tamamlamıştı. Bursluluk sınavı başvurusunda bulunan öğrenciler şimdi 3 Eylül 2023 Pazar günü gireceği İOKBS için hangi okulda sınava gireceklerini bekelemeye başladılar.

2023 İOKBS Sınav Giriş Yerleri Ne Zaman Açıklanacak?

MEB’in yayımladığın İOKBS kılavuzunda Sınav tarihi ve Sınav Sonuçlarının ilanı ile birlikte Sınav Giriş Yeri İlanı tarihi de yer almakta. Kılavuza göre;
Sınav Tarihi: 3 EYLÜL 2023 Saat: 10.00
Sınav Giriş Yeri İlanı: 27 AĞUSTOS 2023 (Sınavdan 7 gün önce)
Sınav Sonuçlarının İlanı: 22 EYLÜL 2023

2023 iokbs bursluluk sınavı sınav giriş yerleri

Bursluluk Sınavına Hangi Okulda Sınava Gireceğim Nasıl Öğrenebilirim?

En geç 27 Ağustos 2023 tarihinde bursluluk sınavına hangi okulda gideceğiniz açıklanacak. Sınav giriş belgenizi meb.gov.tr sitesinden öğrenebileceksiniz.

Sınav giriş yerleri açıklandığında ayrıca sitemizden sizlere link paylaşılacaktır. T.C. Kimlik Numaranız ile bursluluk sınavı giriş yeri sorgulama yapabilirsiniz.

Öğrencinin sınav giriş yeri, salonu, sıra numarası, alacağı sınav tedbir hizmeti gibi bilgiler sınav tarihinden en az 7 gün önce http://www.meb.gov.tr internet adresinden yayımlanacaktır. Fotoğraflı sınav giriş belgesi elektronik ortamda okul müdürlükleri tarafından alınacak, mühürlenerek onaylandıktan sonra öğrencinin sınava gireceği salon ve sırada hazır bulundurulacaktır. Fotoğraflı sınav giriş belgesinde öğrencinin kimlik bilgileri ile sınava gireceği sınav bölgesi (il/ilçe), bina, salon ve sıra bilgileri yer alacaktır.

Öğrenci, fotoğraflı sınav giriş belgesinde yer alan sınav bölgesinde, binada, salonda ve sırada sınava girecektir. Mücbir sebepten (nakil, zorunlu ikamet değişikliği, mevsimlik işçi, yurt dışından gelmiş olanlar, tayin nedeniyle yer değişikliği gibi) başka illerde bulunan öğrencilerin velileri öğrencinin durumunu anlatan dilekçe ve belgeler ile sınava girmek istedikleri il/ilçe millî eğitim müdürlüklerine sınav tarihinden en az 10 gün önce başvuru yapacaklardır. Dilekçeler, Bölge Sınav Yürütme Komisyonları tarafından değerlendirilerek başvurusu uygun görülen öğrencilerin sınava katılmaları sağlanacaktır.

Doğal afet, yangın, karantina ve benzeri olağanüstü durumlarda Bölge Sınav Yürütme Komisyonunun teklifi üzerine ÖDSGM’nin uygun görüşü ile öğrencinin sınav yeri değiştirilebilecektir.

2023 İOKBS kılavuzunda paylaşılan bilgilere göre fotoğraflı sınav giriş belgesi okul müdürlüğü tarafından çıkarılacak ve onaylanacaktır.

Öğrenciler hangi okulda sınava gireceklerini ayrıca meb.gov.tr sitesinden sorgulayabilecekler. 2023 iokbs bursluluk sınavı giriş yeri sorgulama linki sınavdan bir hafta önce paylaşılacaktır.

Önceki İçerik5. Sınıf Bursluluk Sınavı Soruları 2021
Sonraki İçerikBursluluk Sınavına Başka İlde Girebilir miyim 2023?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz