Yamantürk Vakfı Burs Başvurusu 2023-2024

Güriş Yamantürk Vakfı burs başvurusu ne zaman, başvurular nasıl yapılır? İşte 2023 Yamantürk vakfı burs başvurusu detayları…

Eğitime destek veren vakıflardan GÜRİŞ Yamantürk Vakfı burs başvuruları başladı. Aşağıda burs hakkında detaylı bilgi bulabilirsiniz. Burs başvuruları vakfın resmi internet sitesi üzerinden yapılacaktır.

KURUM: Yamantürk Vakfı
BURS BAŞVURU TARİHLERİ: 15 Ağustos 2023 – 15 Eylül 2023
BURS MİKTARI: – TL
BURS TÜRLERİ: Mesleki Eğitim Bursu, Üniversite Bursu, İdris Yamantürk Burs Fonu,
KİMLER BAŞVURABİLİR: Lise Öğrencileri, Üniversite Öğrencileri

yamantürk vakfı burs başvurusu

Burs, YAMANTÜRK VAKFI tarafından, sosyal sorumluluk anlayışı çerçevesinde öğrenimlerini sürdürmek için ailesinin desteği yetersiz olan öğrencilere karşılıksız olarak verilmektedir.

BURSUN KAPSAMI
YAMANTÜRK VAKFI tarafından verilen karşılıksız burs desteğinden, yükseköğretim kurumlarının, çok programlı Anadolu liselerinin veya mesleki ve teknik Anadolu liselerinin belirlenen bölümlerinde eğitim gören, başarılı, ekonomik desteğe ihtiyaç duyan ve başvuru koşullarını sağlayan öğrenciler karşılıksız olarak faydalanır.
BURSLAR
ÜNİVERSİTE BURSU:
Burs başvuru şartlarına uygun olarak, yükseköğretim kurumlarının 2 ve üzeri sınıflarında eğitim gören başarılı ve maddi desteğe ihtiyaç duyan öğrencilere verilir.
İDRİS YAMANTÜRK BURS FONU: Üniversite Bursu burs başvuru şartlarına uygun olarak, İstanbul Teknik Üniversitesi’nin mühendislik bölümlerinde yüksek onur öğrencisi olarak eğitim gören başarılı ve ekonomik desteğe ihtiyaç duyan öğrencilere verilir.
MESLEKİ EĞİTİM BURSU: Mesleki ve teknik Anadolu liseleri ve çok programlı Anadolu liselerin belirlenen bölümlerinde eğitim gören başarılı ve ekonomik desteğe ihtiyaç duyan öğrencilere verilir.

GÜRİŞ YAMANTÜRK VAKFI BURS BAŞVURU ŞARTLARI

ÜNİVERSİTE BURSU’na başvuru yapmak isteyen adayların;

Şehit ve Gazi çocukları ile ekonomik desteğe gereksinimi olan kız çocukları öncelikli olmak üzere;

 • Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisindeki üniversitelerde tam zamanlı olarak eğitim görüyor olması, (hazırlık ve 1. sınıflar hariç)
 • T.C. uyruklu olması,
 • Bir başka kuruluştan ve/veya Kredi Yurtlar Kurumu’ndan burs almıyor olması (KYK kredisi alıyor olmak engel teşkil etmemektedir),
 • Disiplin cezası olmaması,
 • Genel not ortalamasının en az 4 üzerinden 3,00 veya 100 üzerinden 75 olması,
 • Ekonomik desteğe ihtiyaç duyuyor olması gerekmektedir.

İDRİS YAMANTÜRK Burs Fonu’na başvuru yapmak isteyen adaylardan Üniversite Bursları başvuru şartlarına ek olarak İstanbul Teknik Üniversitesi’nin mühendislik bölümünde eğitim gören yüksek onur öğrencisi olma şartı aranmaktadır.

MESLEKİ EĞİTİM BURSU’na başvuru yapmak isteyen adayların;

 • Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri (MTAL) ve Çok Programlı Anadolu Liseleri (ÇPAL)’nin, Bilişim Teknolojileri, Elektrik-Elektronik Teknolojisi, Makine Teknolojisi, Metal Teknolojisi, Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme, Endüstriyel Otomasyon, Motorlu Araçlar Teknolojisi, Yenilenebilir Enerji Teknolojileri bölümlerinin,
 • 10.,11. ve 12. sınıflarında eğitim görüyor olması,
 • T.C. uyruklu olması,
 • Not ortalamasının en az 75 ve üzeri olması,
 • Disiplin cezası olmaması,
 • Bir başka kuruluştan ve/veya kurumdan burs almıyor olması,
 • Ekonomik desteğe ihtiyaç duyuyor olması gerekmektedir.

Başvuru koşullarını sağlayan adayların YAMANTÜRK VAKFI internet sitesi üzerinde yer alan başvuru formunu doldurması gerekmektedir.

Başvurular Eylül ayı içerisinde değerlendirilerek ön elemeyi geçen adaylara mail yoluyla bilgi verilmektedir.

YAMANTÜRK VAKFI Bursları Ekim – Haziran ayları arasında 9 ay süresince verilmektedir. Burs desteği alan öğrenciler Ekim ve Şubat aylarında çift ödeme almaktadır. Temmuz ve Ağustos aylarında ödeme yapılmamaktadır.

2023 BURS BAŞVURUSU

Yamantürk Vakfı burs başvuruları resmi internet sitesi https://www.yamanturkvakfi.org.tr/ sayfasından yapılacaktır. Bursluluk ile ilgili tüm sorularınız için vakfın iletişim bilgilerinden ulaşabilirsiniz.

YAMANTÜRK VAKFI
ANKARA CADDESİ NO: 222
GAZİOSMANPAŞA MAHALLESİ
GÖLBAŞI 06830 ANKARA TÜRKİYE
Tel: + 90 (312) 484 0570
Faks:+ 90 (312) 481 2677
info@yamanturkvakfi.org.tr

2023-2024 Diğer Burs Başvuruları İçin TIKLAYINIZ>

Önceki İçerikMehmet Esra Cansız Vakfı Burs Başvurusu 2023-2024
Sonraki İçerikSüreyya Ağaoğlu Derneği Burs Başvurusu 2023-2024

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz