Türk Eğitim Vakfı Bursu Başvurusu 2023-2024

Türk Eğitim Vakfı burs başvuruları ne zaman 2023 2024, TEV burs başvurusu yap 2023 2024, Türk Eğitim bursu nereden başvuru yapılır? İşte tüm soruların cevapları…

Eğitime destek veren vakıflardan Türk Eğitim Vakfı bir çok kategoride öğrencilere burs imkanı sağlıyor. 2023 yurt bursu başvuruları başladı. Diğer burs başvuruları hakkında detaylar ve burs başvurusu yazımızın devamında…

KURUM: Türk Eğitim Vakfı
BURS BAŞVURU TARİHLERİ: 12 Eylül 2023 – 2 Ekim 2023 (Geçen sene bu tarihti)
YURT BAŞVURU TARİHLERİ: 14 Ağustos 2023 – 31 Eylül 2023
BURS MİKTARI: –
BURS TÜRLERİ: Üstün Başarı Bursu, Üstün Başarı Sanat Bursu, Meslek Lisesi Bursu, Kız Öğrenci Yurt Bursu, Yüksek Lisans Bursu, Doktora Bursu, Yurt Dışı Bursu, Üniversite Bursu
KİMLER BAŞVURABİLİR: Lise Öğrencileri, Üniversite Öğrencileri

TÜRK EĞİTİM VAKFI BURS HAKKINDA

TEV, yurt içinde Atatürk ilkelerine bağlı, başarılı fakat maddi desteğe ihtiyacı olan mesleki ortaöğretim, üniversite, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine burs vermektedir.

TÜRK EĞİTİM VAKFI BURS BAŞVURUSU ŞARTLARI

TEV YÜKSEKÖĞRENİM BURSUNA KİMLER BAŞVURABİLİR?

Birinci soruda verilen şartlarla birlikte bursa başvurmak için öğrencilerin genel not ortalamasının 4,00 üzerinden en az 2,50 olması gerekmektedir. (Not ortalamasının uygun olması halinde adayların en fazla 1 başarısız dersi olabilir.)

Hazırlık sınıfını bitiren öğrencilerin ise başarılı olarak bir üst sınıfa geçmeleri ve bunu belgelemeleri gerekmektedir.

TEV ÜSTÜN BAŞARI BURSUNA KİMLER BAŞVURABİLİR?

TEV Üstün Başarı Bursu’na YKS’de, SAY, SÖZ, EA puan türlerine göre (bölüme yerleşilen puan türünde) sıralamada ilk 5.000’e giren, vakıf veya devlet üniversitelerinde öğrenim gören hazırlık, bir ve ikinci sınıf öğrencileri başvurabilmektedir. Ara sınıflarda öğrenim gören öğrencilerin ayrıca şu koşulları da sağlamaları gerekmektedir:

Hazırlık sınıfından birinci sınıfa geçen öğrencilerin hazırlık sınıfını başarıyla tamamlamış olmaları,

Birinci sınıftan ikinci sınıfa geçen öğrencilerin ise genel ortalaması 4,00 üzerinden en az 3,50 olması gerekmektedir. (100’lük sistemde not veren okullarda en az 87,5 olmalıdır).

TEV LİSE BURSUNA KİMLER BAŞVURABİLİR?

TEV, lise düzeyinde Mesleki Ortaöğretim bursu vermektedir. Burslarımızdan T.C. uyruklu, maddi desteğe ihtiyacı olan, başarılı, başka yerden burs almayan öğrenciler faydalanabilmektedir.

TEV YÜKSEKLİSANS BURSUNA KİMLER BAŞVURABİLİR?

Yüksek Lisans Bursumuza başvuru yapabilmeniz için lisans mezuniyet ortalamanızın 4 üzerinden not aldıysanız en az 3, 100 üzerinden not aldıysanız en az 75 olması ve devlet üniversitesinde tezli bir programda öğrenim görüyor olmanız gerekmektedir. Ayrıca iyi derecede İngilizce yeterliğiniz olduğunu en az 80 YDS veya eşdeğeri İngilizce sınavı puanınız ile kanıtlamanız veya kayıtlı olduğunuz eğitim programının İngilizce olması gerekmektedir.

TEV DOKTORA BURSUNA KİMLER BAŞVURABİLİR?

Doktora Bursumuza başvuru yapabilmeniz için; lisans veya yüksek lisans bitirme genel not ortalamasının 4 üzerinden en az 3 veya 100 üzerinden en az 75 olması ve devlet üniversitesinde tezli bir bölümde öğrenim görüyor olmanız gerekmektedir. Ayrıca iyi derecede İngilizce yeterliğiniz olduğunu en az 80 YDS veya eşdeğeri İngilizce sınavı puanınız ile kanıtlamanız veya kayıtlı olduğunuz eğitim programının İngilizce olması gerekmektedir.

2023 BURS BAŞVURUSU

2023-2024 Diğer Burs Başvuruları İçin TIKLAYINIZ>

Önceki İçerikOrhan Eğitim ve Kültür Vakfı Burs Başvurusu 2023-2024
Sonraki İçerikAydınlık Nesiller Derneği Burs Başvurusu 2023-2024

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz